Kostarika poprvé...

Přijeli jsme z Nikaragui.

9.12.2012 Liberia, Kostarika
Vyrážíme brzy, už nás tlačí zpáteční letenka. Dneska chceme dojet co nejdál, ale uvidíme, jak zvládneme hranice. Silnice je zatím nejlepší, jakou jsme doteď v centrální Americe viděli. Krajina je placatá na pozadí s horami, pastviny, krávy. Na hranicích se nám podaří odpálit místní otravy a zvládneme to sami. Na straně Nikaraguy to bylo hned, Kostarika asi za hodinu a půl s obvyklým postupem – kopie všeho, spousta papírů a nakonec jedno razítko. Platili jsme jen drobné poplatky: Nikaragua – 2 USD/os, motorka – nic. Kostarika – 6 USD/os, motorka 20 USD pojištění a za kopie 1 USD.
Kostarika se po 100 km jeví relativně čistá, i silnice jsou v pohodě, jen máme trochu problém s místní měnou. Omylem vyberu z bankomatu místo v přepočtu 80 USD rovnou 800USD, a to jsem měl štěstí, že díky limitu na kartě jsem nevybral v přepočtu 8000 USD. Byl jsem totiž zmatenej z té jejich měny. Ceny v restauracích jsou tu o něco vyšší, než byly dosud, ale v průměru asi jako u nás.

10.12.2012 Cartago, Kostarika
Ráno měníme včera omylem vybrané peníze v bance na dolary. Dneska si dáváme za cíl 450 km vzálené město u moře. Silnice jsou slušné, ale při průjezdu hlavním městem San José bez navigace zabloudíme a ještě je strašná zácpa. Zajebeme se dvě hodiny, takže v 16.30 hod končíme v nějaké díře, ale v celkem slušném hotelu. Večeříme u Číňana a protože nemá jídelní lístek jinak než španělsky, žádné obrázky jídel, ani nikdo v restauraci nejedl, aby jsme se podívali a ukázali na to co chceme, tak mě nezbývalo nic, než jim vlézt do kuchyně a tam si sám uvařit. Číňani zírali jak se dělá pravá česká čína. Jídlo dopadlo dobře a možná to dnes mají jako specialitu.

Pokračujte s námi do Panamy.


Komentáře:

Road trip status

114% Complete

Ujeto: 11410 KM

Zbývá: 0 KM

© 2021 www.worldismine.com