Přijeli jsme z Norska.

17.7.2012, Švédsko
Cesta podobná té včerejší a za pár hodin přejíždíme do Švédska, nakupujeme, ceny mnohem levnější než v Norsku, dá se říct srovnatelné s Rakouskem. Hledáme ubytování, chatičky v kempech jsou plné, tak poprvé spíme ve stanu. Potkáváme 2 Slováky s BMW, se kterými pak společně vaříme, kecáme a popíjíme. Benzín ve Švédsku stojí skoro jako u nás, cigarety cca 120 Kč, pivo má pouze 3.5% alkoholu, ale prodávají ho v sámošce i po 20 hod, ale pouze tohle slabé. Takže jsme viděli raritu – Plzeňský prazdroj s obsahem alkoholu 3,5% – a další česká piva jako Staropramen a Starobrno. Podle švédského zákona je možné koupit alkohol v samoobsluze do 3,5% a ostatní se prodává jen ve speciálním obchodě, který už byl zavřený, protože má jen do 19 hod a je tam jeden na celé město. 3,5% Plzeň fakt není ono a je mi líto, že to takhle upravují. Výběr v sámošce je větší než byl v Norsku a ceny jsou normální. Také poprvé jsme viděli jiný systém nakupování. U vchodu je stěna plná přenosných počítačů, takže si zákazníci vezmou počítač a nakupují, aniž by stáli frontu na pokladně. Jen si čtečkou přejedou kódy na zboží a systém jim to automaticky odečte z účtu. No u nás by pravděpodobně zmizelo všechno zboží bez zaplacení včetně minipočítačů.

1651

18.7.2012, Švédsko
Cílem je Rostock – 500 km. Okolo 11 hod vyrážíme a jedeme přes Malmo na trajekt do Německa. Počasí je pořád dobré, neprší, motorovačka už není taková jak před tím, protože kvůli času jedem po dálnici. Dáváme jídlo v Malmo a přímo v centru nám padne motocykl (ve skoro nulové rychlosti), protože v silnici je nějaká díra. Tak za pomoci kolemjdoucího důchodce motorku zvedáme a jedeme na jeden z nejdelších mostů světa, který spojuje Skandinávii s Evropou. Po dalších 100 km Dánskem přijíždíme k trajektu, který jede asi za půl hodiy, což je paráda a pak za necelé 2 hodiny jsme v přístavním městě Rostock a ubytováváme se v nedalekém hotelu Ibis. Do Prahy zbývá 600 km.

DSCN2618

19.7.2012 doma
Dnes jen nudná cesta po německých dálnicích. Konečně jsme si užili nepromoků, protože leje jako blázen. Domů přijíždíme okolo 19:00 hod a na tachometru přibylo za náš výlet krásných 8 855 km.

Co dodat…Norsko je nádherná země, kterou Pánbůh vymyslel pro motorkáře. Lepší motorovačku jsem v Evropě nezažil a doporučuji každému alespoň jednou se tam vydat.


Komentáře:

Road trip status

114% Complete

Ujeto: 11410 KM

Zbývá: 0 KM

© 2021 www.worldismine.com