Pavel Šnajdr

Narodil jsem se v Praze v roce 1972 a první Harley Davidson jsem si koupil v roce 2008. Bylo mi 35 let. Do té doby jsem žádné zkušenosti s motorkou neměl, nepočítám-li Jawa Pionýr, na kterém jsem v 15ti letech jezdil po okolí a bez řidičáku.

Road King mi přivezli dodávkou až domů a když jsme ho vyložili, tak na mě šla hrůza, co s tímhle ingotem budu dělat.
Synkovi tenkrát bylo 10 let a samozřejmě chtěl hned svézt na nové motorce. Ale já měl hrůzu, že sebou fláknu hned v první zatáčce. Počkal jsem až půjde domů a ujel jsem jen tak, bez helmy. Nechtěl jsem, aby v případě, že to hned položím nabyl dojmu, že má tatínka blbce.

V roce 2009 jsem už objel téměř celou Evropu a v roce 2010 jsem na pražské Šalamounce koupil Ultra Classic Electra Glide.
A měl jsem v hlavě jasno, že na téhle motorce, chci objet celý svět. Můj sen, který teď urputně realizuji, je projet všechny státy světa, což je 194 zemí.
Uzavřel jsem dohodu s jedním Australanem, který již objel celý svět na Harley Davidson, že to dokážu také a za prvních 70 navštívených zemí dostanu od něj malé pivo. Za dalších 70 států další malé pivo a až budu mít všechny, tak mě koupí velké.

Motivace je veliká a v tuhle chvíli mám za sebou 67 zemí. Tak se pomalu chystám psát do Austrálie, aby už to pivo začal chladit, protože den D se blíží…

pavel-snajdr-profil

Najah Obeid

Taky jsem se narodila v Čechách, i když od Mexika na jih si všude mysleli, že jsem “od nich”. Každý se mě ptá, jestli se nebojím a jestli mě to pořád baví. Bojím se akorát v zácpě, když s touhle těžkou motorkou kličkujeme mezi auty a fakt nesnáším, když mám centimetr od hlavy kolo kamiónu. Baví mě to pořád a asi mě nikdy nepřestane bavit poznávat nový lidi, nový jídlo, nový pivo a novou krajinu. (Nakonec i to smažený kuře, co jsme jedli v jižní Americe několik měsíců, nebylo všude stejný.)

U velké sázky o malé pivo jsem byla, a protože Australan měl s sebou i Australanku, dalo se předpokládat, jak to dopadne u nás.

Většina lidí nám tohle cestování závidí, ale v životě není nic zadarmo. Není třeba vůbec lehké odjet na několik měsíců a nechat doma ty, co milujeme.

Jenže…

Jak řekl Jan Werich: “Neříkej, že nemůžeš, když nechceš! Přijdou dnové, kdy to bude daleko složitější a horší: budeš chtít a nebudeš moci. A to důležité nezapomeň, že chlap nesmí být blbej ve třech případech: za volantem, u stolu a v posteli. Všude jinde se to snese…”

Já chci, zatím i můžu a ještě k tomu mám s sebou toho nejlepšího chlapa na světě…, tak kdo by nejel ???!!!!

pavel-snajdr-profil

© 2021 www.worldismine.com