Panama podruhé...

Přijeli jsme z Kostariky.

11.12.2012 David, Panama
Razíme dnes už v 8 hodin, abychom něco ujeli. Hned za městem stoupáme do hor a je to ta nejkrásnější cesta, kterou jsme ve střední Americe zažili. Stoupáme až do výšky 3500 m n.m. a všude jsou hory, tropická krajina, zatáčky a mezi tím vesnice. A pak zase padáme až dolů k moři. Překvapující pro lidi z naší zeměpisné šířky je, že ve výšce 3500 m n.m. rostou stromy a je tam tropická vegetace. Konečně nám v té výšce aspoň chvilku není vedro. Chceme dnes dojet do přímořského města Golfito a užít si trochu moře. Najednou se ale zatáhne a spustí se tropický liják. Naštěstí ještě stihneme zajet k nějaké budce a schovat se. Leje tak, že za chvíli přestane stačit i ta budka. Za půl hodiny je po všem, ale zataženo je pořád, takže měníme plán a pálíme to rovnou na hranice s Panamou. Tady už naštěstí žádní “pomocníci” nejsou. Zvládneme to v pohodě sami, jen jsme dostali povolení nechat moto v Panamě jen jeden měsíc. Prý na hranicích víc dát nemůžou. Tak uvidíme, jak to dopadne. Už je skoro tma, tak končíme v nejbližším městě David. Prší, ale je teplo a vlhko. Bydlíme v hotelo-bordelu, ale je to v pohodě. A večeři dáme kousek vedle ve Friday´s. Jsme docela utahaní, tak jdeme brzy spát.

12.12.2012 Panama City, Panama
Panama je nejvíc civilizovaná z toho, co jsme dosud v centrální Americe viděli. Mají tu dvě oficiální měny – USD a Balboa. Balboa jsme ale viděli jen jako mince, které mají stejnou hodnotu jako dolary. Krajina není moc zajímavá, je to více méně rovina, ale silnice jsou v pohodě. Chceme ještě k moři, tak něco hledáme cca 100 km před hlavním městem, ale buď jsou to teprve rozestavěné hotely nebo apartmány k pronájmu. Kašlem na to a jedeme rovnou do hlavního města. Je tu obrovské vlhko a vedro. Chvilku se zase motáme, ale pak nás taxi dovede k HD dealerovi, abychom na zítra věděli kudy se tam dostat a bereme si hotel blízko, abychom zbytečně netvrdli v zácpách na ulicích. Kupodivu je HD dealer úplně v centru města mezi mrakodrapy a ne bokem někde u dálnice jak to často bývá.

13.12.2012 Panama City, Panama
Jdeme se podívat po městě a památkách. Panama City má pěkné historické centrum, moderní čtvrti s mrakodrapy, ale samozřejmě i chudinské čtvrti. Ve finále končíme v pouličním baru a u pivka relaxujeme.

14.12.2012 Panama City, Panama
Je pod mrakem a od včera trochu prší, ale pořád je tak 31C a vlhko. Nakupujeme nějaký dárky domů a jak se blíží vánoce, tak v obchodech hrají koledy a všude ta vánoční výzdoba….vzhledem k tomu počasí, je to dost divný…Pak jdeme zase do HD. Majitelka, která jediná umí pořádně anglicky tam není, takže domluva není úplně lehká. Volají jí a nakonec se nějak domluvíme. Pak jdeme lehce oslavit ty dnešní narozeniny, skončíme v baru a na letiště jedeme skoro rovnou z něj.

A za pár měsíců jsme pokračovali v cestě ... a zase z Panamy.


Komentáře:

Road trip status

114% Complete

Ujeto: 11410 KM

Zbývá: 0 KM

© 2021 www.worldismine.com