Uruguay je malá země a strávil jsem v ní jen dva dny. Přesto mě nadchla.

Přijel jsem z Argentiny.

DSC_8370

7.5.2013 Montevideo, Uruguay
Dopoledne se zastavuji u dealera HD. Bohužel nemají ani tričko ani odznak ani samolepku. Prostě nic s nápisem Montevideo.
A takovou jsem mohl mít cennou trofej! Prohlížím si centrum města, fotím, filmuju a turistuju po městě. Montevideo je velké asi jako Praha, je tu čisto, pěkné restaurace i obchody a vůbec všechno. Místní peso má hodnotu jedné koruny, tak nemusím přepočítávat. Dovedu si představit, že bych tu žil, i když Buenos Aires je rozhodně zajímavější město. Večer trávím v baru a pozoruju frmol. Sedím na baru a přede mnou kuchař připravuje jídla. Docela to umí. Nejen že je jídlo chutné, ale i dobře vypadá. Všichni z personálu mluví tak hlasitě, že to vypadá jakoby se hádali. Nevím…možná jsou hluchý.

DSC_8352

DSC_8358

8.5.2013 Montevideo, Uruguay
Z Montevideo jedu na sever podél oceánu. Motorovačka je úžasná, krásná krajina, trochu kopce, zatáčky. Okolo cest je všude posekaná tráva, naprostý pořádek i všechny domy jsem pěkné. Celkově tu mám dojem, že jsem spíš ve Švýcarsku a ne v jižní Americe. Zastavuji ve městě Punta del Este, což je přímořské letovisko. Projíždím město a fakt se nestačím divit, jak to tu vypadá. Připadám si jako v Beverly Hills. Nádherné domy, udržované zahrady a všude uklizeno. V centru jsou pak věžáky hotelů, bank, úřadů apod. Škoda, že není sezóna. Pláže jsou prázdné a město, alespoň přes den, vypadá vylidněně.
Za chvíli už přejíždím hranice Brazílie.

DSC_8376

DSC_8367

Pokračuju do Brazílie.


Komentáře:

Road trip status

114% Complete

Ujeto: 11410 KM

Zbývá: 0 KM

© 2021 www.worldismine.com